O konkursie

Czym jest Linguist?

Linguist to konkurs języka angielskiego organizowany przez Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Kopalińskiego. Jego celem jest rozbudzanie wśród młodych ludzi zainteresowania językiem angielskim oraz kulturą i literaturą krajów, w których język ten jest obowiązującym. Dzięki Linguistowi uczniowie podnoszą swoje umiejętności językowe, wzbogacają słownictwo z różnych dziedzin, a także mają okazję spotkać się z rówieśnikami, porównując umiejętności i nawiązując nowe znajomości.

Dla kogo?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów III klas gimnazjów i klas VIII szkół podstawowych; dla tych, którzy lubią język angielski, chętnie się go uczą, a jednocześnie chcą się sprawdzić w zakresie gramatyki, reagowania językowego, wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych oraz słownictwa z przedmiotów ścisłych i humanistycznych. Zapraszamy ludzi otwartych, odważnych i chętnych na to, by Linguist stał się dla nich początkiem wyjątkowej przygody.

Co można wygrać?

Wartość nagrody głównej wynosi ponad 20 tysięcy złotych!

Główną nagrodą jest bowiem stypendium umożliwiające bezpłatną naukę w Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Kopalińskiego. Uczestnicy konkursu otrzymują dyplomy, a prowadzący ich nauczyciele zaświadczenia o przygotowaniu uczniów do konkursu. Konkurs pozwala na zdobycie wiedzy o własnych umiejętnościach oraz o poziomie używanego języka.

Kiedy odbywa się konkurs?

Linguist organizowany jest corocznie w maju. Informacje o dacie i godzinie oraz szczegółowym regulaminie przekazywane są do szkół regionu bielskiego i okolic. Informacje o konkursie można znaleźć również w Aktualnościach szkoły na stronie internetowej: www.kopalinski.edu.pl.

Archiwum testów >>> ZOBACZ

Zapraszamy do udziału! Good luck!